Плоский кліщ

Загальна інформація:

Плоский кліщ (Brevipalpus) або по-простому, як ще їх називають - "плоскотілки". Довжина тільця Плоского кліща варіюється від чверті міліметра до 0,4 мм, форма – яйцеподібна, колір – цегляний або жовтий.

Виявити цих крихітних шкідників дуже непросто, оскільки вони мають дрібні розміри і не утворюють павутини, по якій можна було б зрозуміти, що рослину заражено. Якщо квітка починає потихеньку в'янути, це може бути ознакою ураження плоскотілкою; наступним етапом ураження буде її загибель. Для хорошого зростання більшості рослин оптимальна температура становить 18-24 °С, що посилює ураження Плоским кліщем, бо при такій температурі він може розмножуватися цілий рік.

Найчастіше Плоский кліщ вражає кактуси, сукуленти і цитрусові. З окремих родів рослин, які схильні до ураження цим шкідником, можна виділити Фікус, Бересклет і Аукубу.

Плоский кліщ – фото:

Плоский кліщ – види:

Brevipalpus obovatus – Червоний плоский кліщ

Brevipalpus obovatus – Помранчевий плоский кліщ

Brevipalpus russulus – Кактусовий плоский кліщ

Плоский кліщ – боротьба:

Мильний розчин від цих кліщів не допоможе. Необхідно обприскувати одним з препаратів: актофіт, вермітек, фітоверм. Потрібно буде обробляти не менше 4-х разів, тому що ці засоби не діють на яйця і личинки. Варто користуватися саме цими препаратами, оскільки вони найменш шкідливі для людини.

Препарати:

Актеллік

Карате

Неорон

Фітоверм

Фуфанон

Сера