Павутинний кліщ

Загальна інформація:

Павутинні кліщі (Tetranychus) є одними з найбільш небезпечних шкідників кімнатних рослин, які вражають рослини майже у будь-яких родинах. Розміри дорослого кліща дуже малі – самиці кліща виростають до півміліметра і мають пурпурно-червоний відтінок тільця. Самці майже в два рази менші за самок – виростають до 0,3 мм, а їх забарвлення тіла – яскраво-червоне. Чим вище температура в кімнаті, тим вищі темпи розмноження кліщів.

Ці шкідники будують колонії повністю на всій надземній частині рослини: на гілках, пагонах, з обох сторін листя і навіть на плодах. Рослини стають блідо-жовтими, а від листя до стебел тягнеться тонка, ледве помітна павутина. Кліщі висмоктують з рослини соки, після чого на листі з'являються бліді точки, які, якщо вчасно не вжити певних заходів, розростаються і перетворюються на великі білясті плями. В результаті цього рослина скидає хворе листя, слабшає, погано плодоносить.

Сухе повітря у приміщенні тільки сприяє розмноженню Павутинного кліща. Якщо ж умови для них не сприятливі, то самиці зариваються у ґрунт або ховаються в щілинах горщика, і впадають в "сплячку" або – по-науковому – діапаузу. Коли ж умови для розвитку і розмноження кліщів стають прийнятними, вони вибираються з укриття і продовжують робити "брудні справи".

У вигляді профілактики необхідно підтримувати досить високу вологість повітря. Крім цього, обов'язково треба прибирати опале і старе листя, знімати з рослини відцвілі квітки і час від часу протирати листя вологою губкою або ганчіркою. Рослинам, – котрим це не зашкодить, – можна робити теплий літній душ.

Павутинний кліщ – фото:

Павутинний кліщ – види:

Tetranychus cinnabarinus – Червоний павутинний кліщ

Tetranychus urticae – Звичайний павутинний кліщ

Tetranychus atlanticus – Атлантичний павутинний кліщ

Павутинний кліщ – боротьба:

Як позбутися від павутинного кліща. Перш ніж боротися з ним, потрібно спочатку визначити шкідника та ознаки ураження рослини. Про те, що ваша квітка уражена шкідником можна зрозуміти по наявності білих дрібних точок на листках квітки і присутність тонкої білої павутини. У разі сильного ураження рослини кліщами, вона повністю покривається білою павутиною.

На жаль, кліщ - це комаха й інсектициди в боротьбі з ним вам не допоможуть. У боротьбі з цим шкідником слід користуватися акарицидами, або інсектоакарицидами. На жаль, безпечних препаратів для людини при боротьбі з кліщами не існує.

Для боротьби з ним доведеться користуватися хімікатами кишково-контактної дії. Тому потрібно зробити обробку суворо за інструкцією, а то може вийти так, що рослину вилікуєте, а собі нашкодите.

Засіб від павутинного кліща. Найбільш нешкідливі препарати для вашого здоров'я в закритому приміщенні препарати авермектінової групи (Актофіт, Вермітек, Фітоверм). Це хороші препарати, виконуйте всі дії строго за інструкцією. На жаль, вони не діють ні на самок, ні на яйця кліща, тому обробку рослини слід повторювати до повного знищення шкідників. Ці препарати не діють при температурі нижче 18 °С і не зберігаються в розчиненому вигляді довше доби.

При температурі 20 °C необхідні мінімум 3 обробки з інтервалом 9-10 діб. При 30 °C - 3-4 обробки з інтервалом 3-4 доби. В іншому випадку, самка, яка вийшла з яйця, встигає подорослішати (6-7 діб при 30 °С) і відкласти нові яйця.

Також є препарат Аполло, який не дуже шкідливий для людини і знищує яйця кліщів.

Намагайтеся не застосовувати в закритому приміщенні препарат Актеллік. Він випаровується і труїть все навколо отруйними парами. Так що не піддавайте небезпеці себе і свою сім'ю!

Препарати:

Агравертін

Актофіт

Актеллік

Вермітек

Неорон

Фітоверм

Фуфанон

Сера