Кореневий кліщ

Загальна інформація:

Кореневих кліщів (Rhizoglyphus echinopus) існує кілька видів, загальною ознакою яких є пошкодження частин рослини, що знаходяться під землею. Найчастіше кореневі кліщі завдають шкоди цибулинним кімнатним рослинам, таким як орхідеї, гладіолуси, тюльпани і т.д. Розміри цих кліщів дуже малі, так у Цибулинного кліща тільце досягає в довжину до 1,5 см (форма тіла овальна, 4 ніжки), а у Цибулинного Кореневого кліща тіло менше – в довжину максимум до 1 мм, форми овалу, звужене на кінці, широке, колір – світло-жовтий, вісім ніжок.

Цей шкідник з'їдає тканини цибулин. Самки відкладають яйця, причому в дуже великих кількостях – до трьохсот яєць кожна самка. Спочатку можна помітити тільки місця, де кліщі входять в цибулину, але через нетривалий час шкідники виїдають повністю всю цибулину. У ній, сильно і давно пошкодженій Кореневим кліщем, можна побачити цих шкідників без додаткових приладів – цибулина буквально розламується у руках. Всередині неї можна буде побачити білу труху – те, що залишилося від поїдання кліщами. Перепади температури не шкодять шкідникам, а лише вганяють їх в діапаузу. Розвиватися і розмножуватися Кореневі кліщі можуть при будь-якій кімнатній температурі – від 10 до 26 градусів °С.

Пік розмноження цього шкідника досягається при високій вологості ґрунту, тому можна вважати профілактикою зберігання цибулин та бульб в приміщеннях з вологістю повітря, що не перевищує 60%.

Уражаються: пальми, акаліфи, калатеї, мініатюрні троянди, аспідістри, плющі, фікус, корділіна, кротон.

Кореневий кліщ – фото:

Кореневий кліщ – види

Rhizoglyphus echinopus – Цибулинний кореневий кліщ

Steneotarsonemus – Цибулинний кліщ

Кореневий кліщ – боротьба:

Цибулини потрібно ретельно оглянути перед посадкою, оскільки висока вологість субстрату сприяє розвитку кореневих кліщів. Тому не варто зменшувати полив (рослині може не вистачати вологи), а потрібно забезпечити якісний дренаж, щоб зайва вода не застоювалася. Коріння рослин, уражених цим шкідником, потрібно обробити системним інсектицидом.

Або простий народний засіб - гарячий мильний розчин. В 1 л води розводять 20 г мила і доводять до температури біля 50 °С. При цьому потрібно випробувати дію розчину на декількох листочках, щоб не було опіків. Якщо опіку не відбулося, то цим розчином промити рослини. Краще всього використовувати рідке мило - так зване зелене калієве.

Препарати:

Актеллік

Аполло

Неорон