Бріобія

Загальна інформація:

Бріобія (Bryobia) - доросла особина Бріобії злакової виростає до 1 мм у довжину, але не дивлячись на це, виявити цього шкідника досить складно. У Бріобії довгі ніжки, тіло – широке і овальне – має червонувате забарвлення. Цей дуже рухливий шкідник відкладає яйця на верхній частині листа уздовж жилок. Яйця помаранчевого кольору, досить великі.

Конюшиновий кліщ не такий великий, як його родич – виростає у довжину трохи більше 0,5 мм. Тіло зелене або коричневе, овальної форми. На листі шкідник відкладає кулеподібні яйця бордово-червоного відтінку.

Якщо на листі виявлені штрихові жовті або білясті плями, то це вірна ознака – рослина уражена Бріобією. Поверхня листа відмирає і покривається тріщинами, а саме листя перекручується і змінює форму. Бріобію можна сплутати з Трипсом, оскільки симптоми ураження у них схожі, різниця полягає в тому, що Трипси відкладають яйця на нижній стороні листа, в той час як Бріобії – на верхній. Бріобіі не є шкідниками, котрі часто вражають кімнатні рослини, проте вони можуть потрапити в будинок або залишитися на квітці після її перенесення в приміщення з вулиці.

Бріобія – фото:

Бріобія – види:

Bryobia graminum – Бріобія злакова

Bryobia praetiosa – Конюшиновий кліщ

Бріобія – боротьба:

При незначному ураженні досить ретельно протерти стебла і листя рослини мильним розчином. Якщо квітка сильно уражена, необхідно вдатись до застосування інсектицидів.

Препарати:

Агравертін

Актеллік

Неорон

Фітоверм

Фуфанон