Білокрилка

Загальна інформація:

Білокрилка (Aleyrodidae) – зовні схожа на моль мошка білого кольору і крихітних розмірів (завдовжки до двох міліметрів). Помітити цього шкідника можна без додаткових інструментів, а якщо гілку рослини струсити, то з нього відразу розлетиться зграя білих крихітних мошок. Зазвичай самки відкладають яйця на нижній стороні листа в кількості 20 штук за 1 раз. Личинки, що вилупилися з яєць, живуть на нижній стороні листа, де харчуються соком рослини, залишаючи цукристі виділення, після чого на поверхні листа утворюються жовтуваті і білуваті плями. Листя повністю жовтіє і скручується, і в результаті – опадає. Білокрилок важко виводити, тому що вони літають. Найбільш схильні до ураження Білокрилкою бальзамін, фуксія і бегонія.

Білокрилка – фото:

 

Білокрилка – види:

Dialeurodes citri – Цитрусова білокрилка

Trialeurodes vaporariorum – Теплична білокрилка (Оранжерейна білокрилка)

Білокрилка – боротьба:

Щоб позбутися Білокрилки, необхідне обприскування інсектицидами кожні 4-7 днів, уражене листя потрібно видалити. Не чекайте швидких результатів, тому що Білокрилка відлітає, якщо доторкнутися до рослини, а після цього повертається знову. Тому не зайвим буде поставити звичайні пастки для мух над рослиною, а не заражені рослини потрібно обробити інсектицидом для профілактики. Деякий позитивний ефект може дати розпилення дихлофосу.

Білокрилка любить тепло, тому при перших же ознаках ураження, рослину треба поставити в більш прохолодне місце, розвісити біля рослини липку стрічку для мух і регулярно змивати з листя личинки білокрилки. Інсектициди допомагають слабо. Найбільшу ефективність має Актеллік і Актара.

З рослинних препаратів хороший результат у боротьбі з білокрилками дає настій деревію звичайного (80 г подрібненої сировини обшпарюють окропом, потім доливають 1 л води і настоюють протягом доби). Цим настоєм регулярно промивають або обприскують листя рослини. Також можна спробувати позбутися від Білокрилки за допомогою міцного розчину господарського мила (1 частина мила на 6 частин води). Неодноразово змінюючи тампон, протирають цим розчином все листя і гілки рослини. Цю процедуру треба повторювати регулярно, розчин не змивати! На жаль, цей метод боротьби підійде тільки для рослин, що мають великі листи.

При застосуванні актелліку, рекомендовано накрити землю одноразовим пакетом. Обприскувати уражену рослину потрібно кожні три дні, та робити це бажано на свіжому повітрі, оскільки запах у актеліка не із приємних. Дорослі особини білокрилок відразу після обробки актелліком перетворюються на білі безформні грудочки. Сильно уражені пагони потрібно обрізати. Після лікування рослину заносять в приміщення, та тримають подалі від інших кімнатних рослин, і тільки через 2-3 тижні, коли рослина почне відновлюватись її можна поселити до інших ваших рослин.

Препарати:

Актеллік

Вертицилін

Конфідор

Моспілан

Пегас

Фуфанон

Фосбецид