Варто знати: Чому опадають бутони?

Чому опадають бутони та квіти? Тим, хто зіштовхнувся з такою проблемою, дуже співчуваю. Але чому опадають бутони на цілком здоровій, здавалося б, готовій от-от розцвісти рослині? Таких причин може бути декілька, тому читайте статтю до кінця.

Чому опадають бутони та квіти в кімнатних рослин?

 • Можливо, рослина стоїть на холодному протязі. Під час провітрювання холодні потоки повітря можуть спровокувати не тільки опадання бутонів, але відмирання листків.
 • Вода, яка використовується для поливу, занадто холодна. Вода для поливу повинна бути м'якою, вистояною, кімнатної температури.
 • Пересадка рослини в той час, коли з’явилися бутони, може спровокувати опадання бутонів або квіток. Навіть мінімальні пошкодження кореневої системи рослини приводять до стресу, в результаті якого бутони і квітки опадають. Перш ніж пересаджувати рослину, почекайте, поки в неї наступить пауза між цвітіннями.
 • Куплена недавно рослина була з бутонами, і перевозили (переносили) її у невідповідних умовах (сильний мороз, різкі рухи).
 • Занадто суха земля в горщику, великі паузи між поливами, або, навпаки, занадто сира земля. Відрегулюйте полив. Частота поливів залежить по-перше, від виду рослини (кактуси і сукуленти віддають перевагу сухій землі, а для калатеї, наприклад, бажано, щоб земля завжди була сирою), по-друге, від того, як швидко висихає верхній шар ґрунту: влітку поливи можуть бути 2-3 рази в тиждень, взимку - 1 раз в 7-10 днів.
 • Занадто низька вологість повітря в кімнаті. Для того, щоб підвищити вологість повітря навколо рослини, потрібно обережно проводити обприскування, не допускаючи потрапляння вологи на бутони і квітки. Для підвищення вологості замість обприскування можна поставити горщик з рослиною на піддон, у якому налито небагато води і насипаний шар керамзиту, вода в піддоні не повинна діставати до дна горщика.
 • Виснажений ґрунт у горщику. Спочатку треба дати можливість рослині перецвісти, провести удобрення фосфорно-калійними добривами, а потім, коли наступить пауза між цвітіннями, потрібно пересадити рослину в нову земляну суміш.
 • Неправильно обране добриво або не дотримана доза добрива можуть привести не тільки до опадання бутонів, але до загибелі всієї рослини.
 • Не вистачає світла. При поганому освітленні спочатку сповільнюється фотосинтез у листках, що може привести до опадання бутонів або до того, що бутони, які готові от-от розпуститися, так і не розцвітуть. Деякі рослини, наприклад, домашня троянда, взагалі припиняють своє цвітіння.
 • Деякі рослини можуть скидати бутони і квітки через занадто високу температуру в кімнаті. Деякі рослини, наприклад, азалії, цикламени, камелії, примули, зацвітають і будуть довго цвісти тільки при температурі повітря +12 +15 С.
 • Деякі рослини реагують не тільки на перестановку з місця на місце, але навіть на поворот горщика. Такі рослини, як гібіскус, гарденія, хойя, можуть скинути бутони і квітки тільки через те, що ви після вологого прибирання поставили квітковий горщик трохи не так. Для того, щоб після прибирання поставити горщик у точно такому ж положенні, скористайтеся маленьким маячком. Це може бути сірник, зубочистка, ковпачок від ручки. Встроміть маячок у землю, і співвіднесіть його з маячком в іншому горщику або з міткою на віконній рамі. Так ви поставите квітковий горщик у таке саме положення, у якому він стояв до прибирання, а рослина порадує вас своїми квітами. З появою бутонів постарайтеся не пересувати горщик.
 • Причиною опадання бутонів можуть стати шкідники: павутинні кліщі, щитівки, тріпси. Проведіть обробку інсектицидами або акарицидами (від кліщів) проти шкідників. Опадання бутонів може бути спровоковано і земляними шкідниками: багатоніжками, дощовими хробаками, тощо.

Чому опадають бутони та квіти в садових рослин?

 • Пересадка квітучих або рослин, які набрали колір, у відкритий ґрунт дуже часто супроводжується скиданням всіх бутонів, квіток або плодів, що зав'язалися. Це пов'язано з ушкодженням кореневої системи під час пересадження у відкритий ґрунт. Бажано робити перевалку рослин.
 • Весняні нічні заморозки, влітку великий перепад між денною і нічною температурами повітря – все це негативно впливає на рослини.
 • Не вистачає вологи. Поливайте садові рослини правильно, тільки в ранкові або вечірні години, простежте, щоб волога пройшла усередину ґрунту, а не стікала уздовж грядки або клумби.
 • Занадто висока температура повітря. Тут ми, звичайно, не можемо змінити що-небудь, але ті рослини, які для вас дуже важливі, можна зверху притінити у найбільш жаркі години, використовуючи старі парасольки. Також можна зробити тенти з газет.
 • Після затяжних дощів або надмірних поливів ґрунт спресувався, утворилася кірка на поверхні, коріння рослин задихаються. Постійно рухайте ґрунт, поливи чергуйте з розпушуванням, забезпечуйте доступ повітря до коріння рослин.
 • Садовим рослинам не вистачає удобрення. Проведіть удобрення фосфорно-калійними добривами, щоб бутони не опадали, а цвітіння було тривалим.
 • Неправильно обране добриво або занадто висока доза добрив. Якщо ви провели удобрення, а на ранок обпали всі бутони, квітки, листки пожовкли, то швидше за все, концентрація добрива була дуже високою. Щедро полийте рослину. Надлишки добрив разом з водою підуть у нижні шари ґрунту.
 • У відкритому ґрунті садові рослини можуть пригнічувати різні шкідники. Підгризати бутони і квітки можуть різні гусениці.
 • У жарку і суху погоду атаки трипсів і павутинних кліщів особливо помітні: бутони опадають, так і не розкрившись, бутони довго не розкриваються, квіти дуже швидко обсипаються. Якщо погода залишається сухою і жаркою довгий час, проводьте обробку проти шкідників щотижня.
 • Причиною опадання бутонів і квітів може бути сильний вітер, заливний дощ, град.

Ніяких видимих причин для скидання бутонів і квітів немає, а бутони все рівно опадають? Обробіть рослини препаратами, що підвищують імунітет та захищають від стресових факторів: цирконом, енергеном, кендалом, мегафолом.

Бажаємо успіху і нехай ваші рослинки цвітуть!