Розумний підбір кімнатних рослин

В інтер'єрі житла декоративні рослини давно і по праву займають свою «нішу». Без них це буде сумна і порожня «коробка» (які б євроремонти ми не робили), позбавлена жаданого тепла і затишку, що тягне людину додому. Але варто «впустити» вазон-другий в кімнату, як все відразу міняється. Але буває і інша картина. Рослини, які безладно розрослися, безцеремонно відбирають життєвий простір у господарів, перетворюючи оселю в непрохідні джунглі. Тому хотілося б до вибору рослин для інтер'єру підходити розумно і, звичайно, грамотно, щоб комфортно було і нашим улюбленим квітам, і нам.

Найголовніше приміщення в нашій оселі, де, як правило, збирається вся родина, вітальня. Зазвичай це найбільша, добре освітлена кімната. Рослини, які віддають перевагу яскравому сонцю і мають мініатюрні форми, розміщують на підвіконні. Більш об'ємні солнцелюби можуть «отримати прописку» на підлозі поблизу вікна. До таких можна віднести пеларгонію, більшість цитрусових, ароматний геліотроп. У деякому віддаленні від джерела світла спробуйте розмістити калатею - рослина досить примхлива, що вимагає постійного догляду. Навіть скромно обставлену кімнату можна спробувати зробити більш затишною, поселивши велику рослину. Для такої мети ідеально підійдуть різні пальми, фікуси, гібіскус, і монстера, для якої потрібна опора. Для малогабаритної вітальні підійде варіант з настінною композицією.

Композиції з рослин можуть виконувати і функціональні завдання, перетворюючись в ненав'язливу ширму. Для цього можна скласти невелику клумбу, використовуючи ті ж принципи підбору, що і в саду. Спочатку варто розмістити високі основні рослини з гарними кронами. Потім скласти середній ярус. Більш дрібні квіти добре розміщувати як в самому низу, так і за допомогою підставок, заповнюючи простори в композиції.

Стильно виглядають одиночні рослини на вузькому столику або комоді, прикрашаючи своєю присутністю нуднуватий куточок. А хто не знає про проблему сухості повітря? Сучасний кімнатний фонтанчик найкращим чином впишеться в інтер'єр вітальні. Циркулююча за допомогою електрики вода приємно освіжить простір, а вологолюбні рослини, встановлені поруч з фонтаном, віддячать вам пишним здоровим виглядом.