Провітрювання приміщень

Регулярне оновлення повітря в кімнатах необхідне для гарного здоров'я їх мешканців – як людей, так і рослин. Провітрювання приміщення – ідеальний засіб регулювання температури в домі, найкращий засіб кондиціювання. Але провітрювати треба обережно, не влаштовуючи протягів, що є небезпечними для рослин.

Як усі живі істоти, рослини дихають, використовуючи кисень у якості «палива» для своїх тканин. У рослин дихання пов'язане з поглинанням вуглеводів, що виробляються ними в процесі фотосинтезу. Якщо через занадто високу температуру і нестачу світла подих випереджає фотосинтез, то рослина гине. Тому необхідно регулярно обновляти повітря в приміщенні.

Крім того, що повітря приносить мешканцям будинку необхідний для життя кисень, провітрювання не припускає утворення вогкості на стінах і підлозі, тому що повітря, що рухається, наповнюється вологою. Провітрювання оздоровлює атмосферу в будинку, природно видаляючи пил, заважає розвитку грибкових захворювань, небезпечних для здоров'я рослин, а також регулює температуру. Щоб приносити користь, рух повітря повинен бути практично непомітним. Листя рослин не повинно ворушитися.

Обережно, протяги!

Найпоширенішою причиною невдач у вирощуванні кімнатних рослин є саме протяги. Коли температура на вулиці не відрізняється від кімнатної, боятися нема чого. Але при різниці температур хоча б в 3°C і різкому русі повітря рослина може змерзнути, а цього вони не переносять. Щоб уникнути цієї проблеми, досить відкривати вікна по одному, а не всі відразу.

Через перепад температур не можна ставити рослини в зимовий період біля вхідних дверей, де вони загинуть через холодне повітря, що вривається в будинок. Тому застосуйте необхідні заходи обережності. Якщо пориви холоду бадьорять людей, то різке зниження температури на кілька градусів може погубити ваші рослини.

Коли в кімнаті відкриті і двері, і вікна, а температура поза кімнатою нижче, ніж всередині, утворюються зустрічні потоки повітря, які часто призводять до загибелі рослин. Тому не слід розміщати рослини на прямої лінії між дверми і вікнами.

Інше небезпечне з погляду протягів місце – підвіконня, тому що в рамах вікна можуть бути щілини. Якщо на підвіконні ростуть ніжні рослини, дуже важливо ретельно закрити всі щілини в рамах.

Ніколи не купуйте рослини, виставлені на вулиці (цього не варто робити в будь-яку пору року). У квіткових магазинах рослини захищені від холоду і при виході на вулицю вам повинні ретельно запакувати кожну рослину, загорнувши її мінімум у два шари паперу.