Полив кімнатних рослин під час відпустки

У той час як ви відпочиваєте вдалині від домівки рослини, що залишилися вдома, переживають важкий період у житті. Деякі попередні приготування допоможуть їм безболісно перенести вашу відсутність.

Взимку можна зі спокійною душею залишити рослини на тиждень-інший – потрібно тільки подбати, щоб температура в кімнаті не опускалася нижче припустимої. У жодному разі не можна залишати рослини на підвіконні; поставте їх на стіл у середині кімнати і полийте, щоб ґрунт був вологим.

Влітку залишати рослини без догляду набагато складніше, тому що в цей час вони активно ростуть, цвітуть і їм потрібно більше води, ніж взимку. Якщо ви залишаєте будинок більше ніж на тиждень, а за рослинами нікому доглянути, то обріжте бутони і квітки у квітучих рослин, заберіть рослини із прямого сонця і гарненько полийте. Надовго залишати так рослини в середині літа всерівно не можна.

Автоматичні пристосування для поливу кімнатних рослин під час відпустки

  • Гарний вихід з положення – горщики поставити на килимок з капілярним насиченням, край якого можна опустити в раковину заповнену водою, так рослини протримаються близько тижня. Килимок завжди буде вологим, і рослини зможуть одержувати воду завдяки системі капілярів через дренажний отвір у горщиках.
  • Перед тем як виїхати на кілька днів, поставте рослини в таз із водою, заповнений на 1/3 висоти горщика.
  • Вище рослин ставлять посудина з водою, з якої в кожний горщик опускають шерстяний або бавовняний шнур, що добре проводить воду.
  • Горщик з рослиною можна поставити вище ємності з водою. У цьому випадку другий кінець шнура вставляють у дренажний отвір. У воду можна покласти кілька шматочків вугілля для дезінфекції.