Обережно: отруйні кімнатні рослини!

Кімнатні рослини прикрашають дім, роблять його затишним і гарним. Кімнатні рослини корисні, вони очищають повітря і створюють у приміщенні сприятливий мікроклімат. Але при цьому необхідно пам'ятати, що деякі кімнатні рослини, якими ми себе оточуємо, дуже отруйні. Вірніше, отруйний сік цих рослин. Такі рослини можна тримати в житловому приміщенні, але вони не повинні бути досяжні для дітей і свійських тварин.

Також варто знати, що деякі кімнатні рослини можуть викликати алергію. Тому якщо хтось зі членів сім'ї страждає від алергії, потрібно особливо ретельно вибирати кімнатні рослини.

Отруйні кімнатні рослини

До отруйних кімнатних рослин належать ті, які при відриві листка або ушкодженні стебла виділяють біле молочко.

Отруйними є рослини родини ароїдних (дифенбахія, монстера, алоказія та ін.). Ці рослини дуже гарні і давно завоювали популярність в аматорів кімнатних рослин. Але не варто забувати про те, що вони можуть завдати шкоди. При потраплянні в рот, отруйний сік рослин родини ароїдних здатний викликати набряк гортані і слизової оболонки рота, при потраплянні в очі - кон'юнктивіт і зміни роговиці.

Не менш отруйними є рослини родини молочайних (кротон, молочай, акаліфа та ін.).

Дуже небезпечні олеандр, аденіум, мандевіла, катарантус і ін. Сік цих рослин містить велику кількість алкалоїдів і глікозидів. При потраплянні в організм він може викликати порушення серцевої діяльності, а в великих дозах може бути смертельно небезпечним.

Чим небезпечні отруйні кімнатні рослини

Речовини, що містяться в отруйних рослинах, при контакті можуть викликати сильне подразнення шкіри або навіть отруєння. Тому доглядати за такими рослинами необхідно в гумових рукавичках. Особливо уважним потрібно бути у випадку пересадження рослини. При цьому необхідно стежити, щоб сік рослини не потрапив у рот, очі або рану.

Небезпека зростає, коли в будинку є маленькі діти або свійські тварини. Отруйні рослини не повинні бути доступні дитині, адже маля може запросто відламати листок рослини, так ще й спробувати його на смак.

Домашні тварини (кішки, собаки, хом'яки) також можуть спробувати на смак кімнатну рослину. Особливо це стосується кішок, які, як відомо, люблять пожувати молоді листочки рослини. Не байдужі до зелені і домашні птахи (папуги, канарки та ін.) Щоб з домашнім улюбленцем не трапилося лиха, необхідно ретельно переглянути свою колекцію кімнатних рослин. Особливо приваблюють птахів і тварин яскраві плоди рослин сімейства пасльонових (декоративний перець, соландра, брунфельзія та ін.), які також є отруйними. Щоб тварини і рослини могли мирно співіснувати у Вашому домі, потрібно продумувати все до дрібниць.

Також кімнатні рослини містять у собі небезпеку, коли в будинку є людина, схильна до алергії. Деякі, здавалося б, тендітні кімнатні рослини, виділяють речовини, які можуть викликати алергію. Такі кімнатні рослини небезпечні для алергіків, особливо небезпечний їхній пилок під час цвітіння. До таких рослин відносяться пеларгонія, олеандр, молочай, папоротеві рослини і інші.

Приносячи у дім чергову гарну рослину, постарайтеся довідатися про неї якнайбільше. І тоді квіти та кімнатні рослини будуть радувати вас своїм виглядом і не принесуть неприємностей.