Кімнатні рослини - надійний захист людського організму

Кімнатні рослини є не тільки справжньою окрасою приміщення, вони також роблять благотворний вплив на самопочуття людини і стан його організму. Як відомо, в процесі життєдіяльності людина постійно забруднює середовище свого проживання. Рослини мають здатність очищати повітря, тим самим приводячи в норму всі показники організму. Як наслідок - ми відчуваємо приплив сил, зникають безсоння і стреси і, здається, світ, який ще недавно видавався в темних тонах, знову стає яскравим і насиченим.

Чому це відбувається? В пошуках відповіді на це запитання я знайшла цікавий жіночий блог, на якому автори дають чітку відповідь. Запашні рослини, якими господині так люблять прикрашати свої домівки, виділяють ефірні олії, які ми, перебуваючи в приміщенні, постійно вдихаємо. Якщо у вашому будинку або офісі росте лавр, евкаліпт або пачулі, ви будете значно менше втомлюватися, оскільки леткі речовини, що виділяються цими рослинами, роблять благотворний вплив на нервову систему. Пеларгонію запашну радять вирощувати тим, хто страждає неврозами і безсонням. Запаху лимонника під силу - ні багато, ні мало - знижувати артеріальний тиск і заспокоювати прискорене серцебиття. У будинку, де росте лимонник, дуже легко дихати. М'ята має здатність усувати стреси, мирт - піднімає настрій, розмарин - покращує пам'ять.

Цілющу дію на людський організм надають не тільки ефірні олії, але й забарвлення рослин. Всім відомо, що так звані холодні кольори, заспокоюють, а теплі, навпаки, бадьорять. Тому превалювання в приміщенні квітів з фіолетовим, блакитним, зеленим або синім забарвленням буде розслаблювати, а, наприклад, з червоним, - збуджувати і активізувати. Фіалки, прикрашені рожевими квітами, доречно розводити в домі меланхоліка, а кальцеолярії з помаранчевим забарвленням квітів - там, де живуть люди, схильні до депресії. Якщо ви постійно працюєте за комп'ютером (що особливо актуально в сучасному офісі), віддайте перевагу рослинам з жовтими квітами, які здатні знизити втому очей.

Багато що залежить також від того, який колір мають листя рослин. Наприклад, звичайні зелені або пурпурно-зелені - заспокоюють, світло-зелені - розслаблюють, в той час, як рослини з листям строкатого забарвлення - збуджують і підвищують працездатність, тому їх краще всього використовувати в офісних приміщеннях.

На людську психіку впливають не тільки ефірні олії та забарвлення квітів і листя кімнатних рослин, але і їх крона. В залежності від її форми, рослини також можуть бадьорити (лавр з пірамідальною) або заспокоювати (традесканція і аспарагус, крона у яких - спадаюча і овальна).

Оптимізацією повітряного середовища проживання людини займається фітодизайн - стала в останній час дуже популярною практика підбору кімнатних рослин, які мають здатність виділяти корисні для людського організму речовини, серед яких такі, як фітонциди, озон, іони повітря з негативним зарядом та інші. Дуже часто користувачі, шукаючи інформацію на цю тему, заходять на жіночий сайт. І ось, що Вам потрібно про це знати. Наприклад, фітонциди можуть одночасно насичувати повітря корисними сполуками і вбивати бактерії і мікроби. У приміщенні, де ростуть евкаліпт, лимон, алое, плющ, драцена, люди рідше хворіють, менше втомлюються і активно працюють. Позитивно впливають на загальний стан організму і негативно заряджені іони. У кімнаті, насиченій аероіонами, дихається майже так само легко і здорово, як в горах. Результат тривалого перебування в такому приміщенні очевидний: у людей активізуються обмінні процеси, підвищується імунітет, зникають аритмія і підвищена збудливість.