Як зробити переносний квітник?

Переносний квітник здатний освіжити вигляд Вашої дачної ділянки, і його місце розташування легко міняти. Переносний квітник - це одне з найпопулярніших напрямків у ландшафтному дизайні в даний час. Як зробити переносний квітник?

Кожен знає, що облаштувати і прикрасити територію своєї дачної ділянки досить клопітно і далеко не дешево. Але не варто забувати про квіти, які завжди захоплюють і радують око і які можуть стати чудовою прикрасою ділянки. В даний час особливої популярності набули переносні квітники - вони і красиві, і практичні - завжди є можливість поміняти їх місце розташування на Ваш розсуд.

Квітник можна не тільки купити в магазині, але і зробити його з підручних засобів. На сьогоднішній день в садівничих магазинах можна вибрати переносні квітники найрізноманітніших форм і розмірів. Проте багато людей використовують для їх створення предмети, наявні під рукою: старі відра, каструлі та інші ємності, корзини, кашпо. Дехто примудряється робити квітники навіть з старого взуття. Але слід пам'ятати головне - земляний ком в подібних контейнерах дуже швидко пересихає, тому квіти потрібно рясно поливати, а якщо Ви використовуєте невеликі ємності, можуть виникнути труднощі із зростанням коренів - це має компенсуватися високо родючим ґрунтом.

Вибираючи контейнер для квітника, виходьте з того, наскільки він впишеться в оформлення Вашої присадибної ділянки. Дизайн клумб можна міняти на Ваш розсуд, використовуючи ті ж підручні засоби (фломастери, фарби тощо).В якості дренажного шару використовуйте керамзит або річкову гальку.

Перед посадкою квітів переконайтеся, що в квітнику є дренажні отвори для зливу зайвої води, інакше коріння рослини будуть гнити. Якщо отворів немає, зробіть їх. Відмінно підійде для цих цілей шило.

На дно квітника необхідно помістити дренажний шар, щоб коріння квітів вільно дихало. Для цих цілей зазвичай використовують керамзит (шар повинен бути товщиною близько 3-5 см) або дрібну гальку. Зверху викладається мох, що допомагає зберігати вологу. Далі насипається ґрунтова суміш і висаджується розсада.

Квітник також можна зробити з кошика. Якщо Ви робите квітник з плетених речей, на дно необхідно покласти поліетилен, проколотий в декількох місцях для зливу зайвої рідини, після чого висипати в ємність ґрунт.

Після того, як розсада буде посаджена, приберіть мобільну клумбу в затемнене місце, захищене від протягів, на 1-2 дні. Потім її можна виставити на постійне місце. Не забувайте рясно поливати квіти і регулярно підгодовувати їх добривами.