Як виростити базилік на підвіконні?

Виростити базилік на підвіконні, в принципі, можна в будь-яку пору року. Але розпочати його вирощування навесні - оптимальний варіант. Особливо, якщо ви вперше вирішили вирощувати вдома зелень. Адже не дивлячись на те, що базилік досить невибагливий, запастися деякими рекомендаціями зайвим не буде. Якими знаннями потрібно володіти, якщо ви вирішили виростити цю пряність у себе вдома?

Для вирощування в закритих приміщеннях і на підвіконні, в тому числі, найбільше підійдуть дрібні сорти. Починати посадку можна як з насіння рослини, так і з відростків або саджанців. Але вирощування базиліка з насіння більш практичне, хоч і доведеться трохи довше чекати врожаю. Справа в тому, що не зрілі стебла прянощів досить крихкі, чутливі до пересадки. Тому, хоч і можна саджати відростки і саджанці, рекомендовано базилік таки сіяти. Сіяти насіння найкраще напередодні квітня. Розмістіть на підвіконні ящичок або горщики для квітів. Вибирати вам, але слід зазначити, що із шухлядки рослину все одно потім доведеться пересаджувати в горщики, оскільки кущики виростають немаленькі, і місця їм потрібно досить багато. Або візьміть довгі ящики для квітів, тоді пересадка не знадобиться, там рослина буде і так відчувати себе затишно. Найкраще базиліку підійде грунт, взятий з городу або саду, бажано удобрити землю мінералами (цілком підійдуть універсальні добрива для овочевих культур). Насіння засівають не глибше, ніж на сантиметр, інакше травичка буде довго сходити. Між насінням залишайте відступ близько 7-10 см - це оптимальна ширина відступу. Коли рослина зійде і додасть у ростісантиметрів п'ять, саме час починати розпушувати грунт. Робити це потрібно періодично - раз на 2-3 дні. Розпушування збагачує грунт киснем, що важливо для рослин, які вирощуються в закритих приміщеннях. Поливати базилік потрібно раз на добу, виключно з ранку, і це, мабуть, головний і єдиний секрет вирощування цієї пряності. Поливати занадто рясно не варто, базилік віддає перевагу помірно зволоженому грунту. Виняток становлять дуже спекотні дні, в жарку і суху погоду базилік варто поливати рясніше, можна два рази на добу - вранці та в обід.

Максимально підходяща температура для росту цієї зелені - близько 25°C. Рослина тягнеться до сонечка, тому бажано розміщувати її на підвіконнях, розташованих на сонячній стороні. Якщо ви вирощуєте базилік на балконі, і раптово похолодало, обов'язково огорнути його целофановою плівкою - якщо базиліку буде бракувати тепла, він не буде рости.

Базилік, як і всяка рослина, схильний до хвороб. Найпоширеніші хвороби, властиві базиліку - сіра цвіль і фузаріоз. Домашні рослини, звичайно, хворіють рідше, але підстрахуватися варто. Найкраща профілактика для базиліка - уникати надмірної вологості грунту і, якщо вже рослина прихворіла, потрібно своєчасно видаляти пошкоджені стебла, щоб вони не заражали сусідні кущики. Ще одна важлива деталь: щоб в листочках по максимуму зберігався аромат, рекомендується відривати квітконосні пагони рослини відразу ж, як тільки вони з'являються. Це також сприяє продовженню життя рослини, і при цьому вона краще галузиться. Буде рости базилік швидше і в тому випадку, якщо ніколи не зривати стиглу травичку біля кореня, потрібно просто відщипувати листочки, які ви вирішили використовувати в їжу. Якщо вирощувати базилік на підвіконні, то ароматна зелень буде радувати вас цілий рік! Тепер потрібно лише знайти нові і цікаві рецепты страв, для приготування яких потрібен базилік. Користуйтеся порадами, вирощуйте вітаміни і будьте здорові!