Як позбутися мошок у квітах?

Всі ми обожнюємо кімнатні рослини, які створюють особливу та затишну атмосферу в домі. Однак вся краса і шарм їх зникають, коли господиня не знає, як позбутися від мошок у горщиках. Адже ці нав'язливі комашки створюють реальні проблеми. Вони не тільки псують естетичний вигляд вазона, але й можуть повністю знищити всі рослини у квартирі.

Чому з’являються мошки в горщиках?

Справа в тому, що мошки, як і будь-які інші комахи, розмножуються за допомогою відкладання і виведення личинок. Природно, що робити це в шафі або на книжкових полках їм не зручно. Місцем дислокації вони вибирають безпосередньо квіткові горщики. При цьому їжу вони знаходять собі там же. Поїдають повільно, але планомірно мошки корінці домашніх квітів. У результаті це призводить до повного знищення квітки. Ось чому боротися з цими дрібними комашками треба обов'язково, якщо не хочеться втратити улюблені квіти.

У першу чергу варто виявити причину виникнення у горщиках сциарид. Саме таким мудрим терміном насправді прийнято називати цих комашок. Як правило, мошки у горщиках виникають як результат занадто частого і рясного поливу. Грунт не встигає просихати. Для дрібних комах це є найбільш сприятливим місцем перебування. Нерідко личинки сциарид заносяться в горщики з домашніми квітами в результаті придбання неякісного ґрунту. Саме тому з появою цих комах варто обстежити саме ті рослини, які недавно пересаджувалися. Якщо проблема почалася не з них, то настійно рекомендується відкоригувати графік поливу квітів.

Як позбутися мошок у квітах?

Народні методи боротьби з мошками

Легко можна позбутися мошок на ранній стадії їхньої появи. Чекати кращих часів не варто. Це тільки збільшить проблему. Сциариди можуть бути знищені навіть за допомогою підручних засобів, які обов'язково знайдуться під рукою в кожної господині. Так, чудово справляється з квітковими мошками ароматний часник, який відомий своєю універсальністю. Декілька зубчиків коренеплоду варто нарізати невеликими пластинками, які потім розкладаються по всьому ґрунті у квітковому горщику.

Можуть врятувати рослину і апельсинові скоринки. Їх варто занурити трохи в заражену землю в горщику. Як і багатьох інших комах, запах цитруса віджахне мошок, які можуть зникнути назавжди.

Врятувати домашню квітку від загибелі можуть навіть прості сірники. Варто взяти кілька штучок і, перевернувши їх сірчаними голівками вниз, застромити в ґрунт. Після цього земля повинна бути злегка зволожена. Усього п'ять сірників допоможуть усунути проблему досить швидко і ефективно.

Якщо ви не знаєте, як позбутися від мошок у квіткових горщиках, то найпростіше відкоригувати систему поливу. Варто перестати на невеликий період часу використовувати воду взагалі. Треба попередньо окроплювати ґрунт мильним розчином, після чого необхідно дочекатися повного висихання землі. Якщо зверху припорошити ґрунт піском або невеликим шаром золи, то проблема вирішиться в рази швидше.

Хімічні засоби боротьби з мошками

Якщо мошки з’явилися в горщику давно, то навіть найефективніші народні методи можуть виявитися недієвими. У даній ситуації необхідно скористатися спеціальними допоміжними препаратами, які продаються в строго спеціалізованих магазинах. Так, бездоганною ефективністю відрізняється метод, що пропонує для обприскування ґрунту використати не мильний розчин, а марганцівку. Її теж попередньо варто розвести у воді, щоб вийшла рідина інтенсивного рожевого відтінку. Щоб спосіб допоміг, варто дочекатися повного висихання ґрунту.

Інший варіант боротьби з дрібними шкідливими комахами передбачає використання спеціальних хімічних добавок. Їх варто купувати в спеціалізованих магазинах. До таких засобів відносять препарати "Актара", "Базудин" і "Грім-2". При цьому не варто ігнорувати елементарні правила хімічної обробки рослин. Розводити засіб і використовувати його необхідно чітко за інструкцією. Варто обов'язково використовувати рукавички, спеціальний одяг і маску. Крім того, попередньо обов'язково потрібно відокремити рослини з зараженим ґрунтом від здорових. Це допоможе уникнути повторення проблеми. Не варто забувати і про те, що в процесі обробки квітів хімічною добавкою необхідно не допускати перебування в цьому ж приміщенні малят і домашніх вихованців. По завершенні процедури кімната обов'язково ретельно провітрюються. Однак оптимально такого роду заходи проводити на відкритому повітрі, на вулиці. Це дозволить мешканцям квартири уникнути отруєння.

Якщо немає бажання експериментувати з народними методами, а з хімічними препаратами, придбаними в магазині, гратися немає часу, то варто піти на кардинальні зміни. Досвідчені квітникарі говорять про те, що найефективнішим методом є пересаджування рослини в новий горщик з використанням свіжого ґрунту. При цьому не слід забувати і про деякі тонкощі процесу. Корінь домашньої квітки, що був заражений, треба ретельно і ґрунтовно очистити. Якщо хоча б одна личинка збережеться на своєму місці, то проблема незабаром відновиться. Оптимальною ефективністю в даному процесі володіють знову ж хімічні речовини. Можна використати всі ті ж "Актару", "Грім-2" або "Базудин".

Сподіваюся, що після прочитання цієї статті ви зрозуміли, як позбутися мошок у квіткових горщиках. Головне - не лінуватися. Не варто зупинятися на використанні одного методу, якщо він не допоміг миттєво. Можна поєднувати і комбінувати способи між собою. При певній ретельності результат і пишні, гарні кімнатні рослини не змусять себе довго чекати.