Як доглядати за екзотичними рослинами в домашніх умовах?

Тримати вдома тигрів і крокодилів - це небезпечно, дорого і неправильно по відношенню до тварин. М'ясоїдні рослини - ось (відносно) дешева альтернатива для тих, хто мріє приручити і одомашнити хижака.

Новачкам фахівці рекомендують яскраву і легку у догляді мухоловку. Природний ареал її поширення - Атлантичне узбережжя США, де клімат помірно вологий. Досить невибаглива і росичка - листочки цієї рослини вкриті волосками з клейким соком (він же і травний фермент). Коли комаха, притягнута запахом, намертво прилипає до листка, він згортається і перетравлює здобич.

А ось непентес в якості кімнатної культури зустрічається не так часто, оскільки багато видів занадто великі для кімнатних тераріумів, а утримувати рослину на підвіконні неможливо через низьку відносну вологість повітря. Незвичайні квітки з солодким нектаром, що закриваються, як тільки всередину потрапляє цікава жертва, дали ім'я цій рослині.

Підгодовувати хижі рослини "дичиною" можна тільки в активний період - навесні і влітку. Черв’яків і домашніх тарганів давати не варто - в перших занадто багато води, і вони довго перетравлюються, у других потужний хітиновий панцир. У теплий безвітряний день рослину цілком можна "вигуляти" з собою - і, можливо, ви станете свідком її полювання. Втім, в домашніх умовах хижацтво - всього лише екзотика, рослина цілком може жити на автотрофному живленні.

Восени хижі рослини треба підготувати до сплячки - поступово знизити температуру і вологість, у якій вони перебувають, і обрізати відмерлі листя. В кінці листопада потрібно щільно вкрити горщики і залишити їх на декілька зимових місяців на заскленому балконі або на нижній полиці холодильника, де температура коливається від 2 до 10 градусів. Зимівля допоможе зміцнити життєву силу рослини і зробить її більш стійкою до хвороб.

Навесні у хижаків починається новий життєвий цикл - із збільшенням сонячного дня нові листки ростуть все швидше і швидше. У цей час найкраще заводити вдома нову рослину. Поливати хижаків треба дистильованою водою.

М'ясоїдних можна вирощувати в горщиках, а можна влаштувати їм спеціальний тераріум - в цьому випадку рослини будуть відчувати себе ще комфортніше. Відносна вологість повітря в тераріумі має бути дуже високою, для непентес це приблизно 60-90%.