Догляд за кімнатними квітами

Кімнатні квіти наповнюють будь-яку кімнату енергією життя, створюють настрій і благородно впливають на здоров’я. До того ж, всі ми знаємо, що тільки поряд з хорошими людьми зелень рясно розростається. Відомо також, що квіти реагують на добре ставлення до них і від цього розпускаються пишним листям. Проте, однієї тільки теплою турботою ситий не будеш, тому дуже важливим моментом є і правильний догляд за кімнатними квітами.

Що люблять кімнатні квіти?

Більшість з них все-таки потребують світле і тепле повітря. До таких, наприклад, можна віднести олеандр і гібіскус. Їх слід розміщувати на сонячній стороні. Але є й інші квіти, типу хлорофітума, гортензії, бегонії, традесканції, аспідістри – їм саме місце на мало-освітлених вікнах північної сторони.

Влітку рекомендується виносити рослини на свіже повітря, щоб вони дихали. Широколистяним можна влаштовувати душ, змиваючи пил і освіжаючи від задухи. Але не забувайте стежити за тим, щоб зовнішні подразники не завдали шкоди вашим улюбленцям.

Кімнатні квіти треба оберігати від різкого впливу: протягів, прямих променів сонця (затіняють фіранкою або газетою), обігрівачів і батарей. Більш або менш терплячі до температурних коливань алое, традесканція, різні драцени, фікус, аспідістра. Є, правда, серед кімнатних рослин “загартовані”, наприклад, примула, герань, гортензія.

Які ґрунти підійдуть кімнатним квітам?

Оскільки ґрунт для рослин є життєво важливим елементом, то вам необхідно подбати про те, щоб він був насиченим корисними речовинами.

Якщо плануєте висаджувати відростки, то зробіть наступний склад: на дві частини листової і перегнійної землі, візьміть по одній частині дернового ґрунту і піску. Для великих рослин, типу фікуса, змішайте всіх вищеназваних ґрунтів по одній частині, а дренованого ґрунту — три частини.

Поливання кімнатних квітів

Більшість квітів все-таки не люблять рясного зволоження, особливо в цьому плані відрізняються кактуси, не дуже вологолюбні також алое, агава. А ось крупно-листові (скажімо, фікус) люблять вологу. Перед черговим поливанням звертайте увагу на верхній шар ґрунту: він повинен бути сухим. Приготуйте прохолодну, але не холодну воду (не нижче 23 градусів), поливайте не під самий корінь. Злийте зайву вологу з піддона, щоб коріння не гнили. З цією ж метою не поливайте занадто часто. Взимку, природно – рідше.

У період з березня по вересень не забувайте підгодовувати рослини приблизно раз на місяць. Недолік поживних речовин дуже швидко позначається на зовнішньому вигляді квітів. Якщо в ґрунті не вистачає азоту, у рослини стають дрібними і блідими листки. Дефіцит фосфору призведе до того, що квітка все рідше буде радувати вас своїм цвітінням. Виправити ситуацію допоможуть добрива.

Слідкуйте за зовнішнім виглядом ваших рослин: вчасно видаляти сухе листя, так як, згідно з людськими переконаннями, сухе листя несе негативну енергію. В той же час не забувайте хоча б раз на тиждень протирати вологою ватою (або марлею) листя квітів з обох сторін. Так їм дихати буде легше і вони будуть виглядати набагато приємніше.