Де поставити квіти в інтер'єрі квартири?

Кімнатні рослини можуть істотно урізноманітнити інтер'єр і підкреслити його індивідуальність. Однак слід дотримуватися деяких правил, щоб квіти радували вас своїм хорошим самопочуттям і прикрашали приміщення. Отже, де поставити квіти в інтер'єрі?

Керуємося дизайном

Вкрай рідко ремонт здійснюється в абсолютно порожній нежитловий кімнаті. Найчастіше до моменту розробки дизайну ми приходимо з пристойним багажем різних предметів (сувенірів, фотографій в рамках, пам'ятних речей), які хотілося б залишити і гармонійно вписати в інтер'єр.

До цього розряду відносяться і кімнатні рослини. Якщо у вас їх багато, можна побудувати для них спеціальний наскрізний стелаж з упорами в підлогу і стелю. Полиці з МДФ або ДСП краще замовити в тому ж меблевому магазині, де Ви купляли шафи-купе та інші меблі. Там же Вам розроблять проект і надійно встановлять конструкцію на місці. Якщо виготовляти стелаж самостійно, необхідно обробити дошки або меблеві щити протигрибковими засобами і покрити лаком в декілька шарів, щоб захистити дерево від вологи і гниття. Стелажі можуть бути різної форми - півкола, абстрактних ліній, звичайної прямої стіни. Цей спосіб вдало зонує простір, можна легко розділити робоче місце і зону відпочинку, релаксації.

Керуємося рослинами

Не секрет, що для більшості квітів необхідне хороше освітлення, якого можна досягти тільки поблизу вікна, або на підвіконні. Без світла, листя і стебла втрачають яскраве забарвлення, починають витягуватися, стають не естетичними. Але на підвіконні може бути мало місця. В такому випадку на допомогу приходять підставки і підвісні кашпо. Дуже шляхетно виглядають металеві ковані підставки різних форм і розмірів. Якщо замовити підставку з упором пів-стеля і встановити її біля вікна, на ній поміститься досить багато горщиків. Підвісні кашпо роблять з легших матеріалів, найчастіше пластика. Його (як і всі невідповідні по дизайну ємності) можна задекорувати самостійно.

Коли рослин в кімнаті немає, а дизайн приміщення вимагає яскравої зеленої плями, краще вибирати ті види, які спокійно переносять тінь, тоді ви легко зможете втілити всі задумки, і не будете залежати від сонячного світла. Тіньовитривалих видів безліч, їх властивості ніяк не впливають на зовнішній вигляд, вони яскраві і святкові. Так, наприклад, Пуансетія - молочай, який має листя насиченого зеленого кольору і великі яскраво-червоні квіти, Монстера - велика тропічна рослина з різьбленими листям незвичайної форми. Як бачите, серед тіньолюбних видів спостерігається надзвичайна різноманітність - від малогабаритних акуратних варіантів до гігантських кучерявих.

Ну а якщо у вас світлолюбиві види, але розмістити горщики ближче до світла немає можливості, завжди можна використовувати лампи денного світла в якості додаткового освітлення.