Де краще купувати кімнатні рослини

Рослини можна купувати в спеціалізованих магазинах, в супермаркетах, на ринках, на виставках, у клубах або у знайомих.

Спеціалізовані магазини

Краще купувати кімнатні рослини в спеціалізованих магазинах. Там вони коштують дещо дорожче, але ймовірність того, що ви купите хвору рослину, набагато менша. Крім того, в хороших магазинах, як правило, продавці достатньо досвідчені, щоб дати вам пораду.

Супермаркети

Останнім часом полки з квітами все частіше стали з'являтися у великих супермаркетах. Рослини туди зазвичай потрапляють з відомих квітникарських господарств або фірм, що спеціалізуються на продажі квітів, так що малоймовірно, що ви придбаєте там квітку, заражену вірусним захворюванням або шкідниками. Однак рослина може бути ослаблена за рахунок неналежного догляду в самому супермаркеті, а на кваліфіковану консультацію в ньому можна не розраховувати. Трапляється, що там неправильно вказують саму назву рослини і навіть «відправляють» її в далеко не близькоспоріднене сімейство. Так що, якщо ви не впевнені у своїх знаннях, краще пошукайте інше місце покупки. Крім того, асортимент рослин там, як правило, дуже обмежений.

Ринок

Купуючи рослини на базарі у незнайомих продавців, ви ризикуєте не тільки отримати нездоровий екземпляр, але і занести в будинок збудників небезпечних хвороб, здатних погубити всю вашу колекцію. Єдиною перевагою ринку є невелика ціна рослин і те, що продавці охоче вас проконсультують. Те ж саме стосується покупки рослин з рук у невстановлених для торгівлі місцях.

Спеціалізовані виставки

На спеціалізованих виставках квітів ви можете знайти і придбати рідкісні та незвичайні екземпляри. Так як на них квітникарі прагнуть представляти найкраще, покупка хворої рослини тут малоймовірна. На розповсюджені види ціна в більшості випадків буває нижчою, ніж в квіткових магазинах.

Клуби квітникарів

У багатьох містах успішно працюють клуби та аналогічні їм громадські організації квітникарів-любителів. В першу чергу, це місце зустрічі ентузіастів. Члени клубів діляться один з одним своїми знаннями і теоретичними знахідками, там можна обмінятися і вирощеними рослинами. Якщо ви захоплені квітникарством всерйоз, однодумців вам треба шукати саме в подібних місцях. Але якщо кімнатні рослини не стали для вас головним, улюбленим хобі, обов'язкові відвідування клубу по певних днях навряд чи вас влаштують, а клуб - не магазин, тому немає гарантії, що вам вдасться там взагалі щось придбати, не ставши його членом.